ورود به اکانت شما

نام کاربری *
رمز عبور *
مرا بخاطر بسپار

ایجاد حساب کاربری

فیلد های ستاره دار را پر کنید.
نام *
نام کاربری *
رمز عبور *
تکرار رمز عبور *
ایمیل *
تکرار ایمیل *
کپچا *
بارگذاری کپچا

یکی از بارزترین و مهمترین عناصر صورت، لب ها هستند اما عوامل ارثی و روند بالا رفتن سن موجب می شود که برخی از افراد از ظاهر خود ناراضی باشند. بسیاری از بیماران برای فرم دهی مجدد و حجیم کردن لب هایخود به روش های زیبایی از جمله برجسته کردن لب، اصلاح و بهبود فرم آن روی آورده اند. برجسته کردن یک فرایند زیبایی است که می تواند به لب ها فرمی پرتر و برجسته تر دهد. امروزه تزریق ژل در لب رایج ترین شیوه ای است که از آن برای برجسته نمودن لبها استفاده می شود.

اگر فردی که تزریق ژل را انجام می دهد، ماهر و متخصص نباشد، عمل برجسته سازی لب ممکن است فرد را در معرض خطر جدی قرار دهد.

بزرگ و برجسته کردن لب بدون جراحی


آیا برجسته و بزرگ کردن لب بدون جراحی برای شما مناسب است؟
برای پاسخ به این سؤال باید ابتدا از خود پرسید که چرا می خواهید در لب های خود تغییر ایجاد کنید. شما باید در صورتی تزریق ژل و چربی برای بزرگ کردن لب را انجام دهید که واقعا قصد در تغییر ظاهر خود داشته باشید. شما نباید این عمل را انجام دهید مگر اینکه واقعاً قصد داشته باشید که ظاهر خود را تغییر دهید. همچنین بسیار مهم است که از نتایج، انتظارات واقعی داشته باشید. بزرگ کردن لب موجب پرتر و برجسته تر لب ها می شود اما پس از خروج از مطب پزشک به فرد دیگری تبدیل نمی شوید. قبل از انجام عمل باید از سلامتی عمومی خوبی برخوردار باشید و سیگاری هم نباشید. اگر یکی از موارد زیر در شما موجود است شما برای انجام عمل بزرگ کردن لب فرد مناسبی نخواهید بود.
-عفونت هایی نظیر تبخال های دهانی
-دیابت
-لوپوس (سل پوستی)
-اختلالات در انعقاد خون

روش ها و تکنیک های بزرگ و برجسته کردن لب بدون جراحی
قبل از تزریق، برای کاهش درد و ناراحتی از یک ماده بی حس کننده موضعی یا عمومی استفاده می شود. گاهی قبل از درمان برای بیحسی کامل لبها تزریق اپیدورال به کار می رود. این تزریق همانند تزریقی است که در دندانپزشکی برای بی حس کردن دهان از آن استفاده می گردد. پس از آنکه نقاطی که قرار است در آنجا تزریق صورت بگیرد، به دقت نشانه گذاری شدند، مواد با سوزن نازکی به درون لب تزریق می شود.

تزریق ژل به لب

انواع مختلفی از ژل وجود دارد که می توان آن ها را به لب و اطراف دهان تزریق نمود؛ اما پرکاربردترین و متداولترین ژلی که امروزه تولید می شود حاوی موادی از جمله اسید هیالورونیک می باشد. هیالورونیک یک ماده طبیعی است که در بدن یافت می شود. این ماده می تواند به حجیم تر شدن لب ها کمک کند. سازمان غذا و داروی آمریکا FDA اثربخشی ژل های حاوی اسید هیالورونیک برای تزریق به لب، مورد تایید قرار داده است. نتایجتزریق ژل بلافاصله قابل مشاهده است و این نتایج حداقل تا 66 ماه دوام دارد.
روش های تزریقی به منظور بزرگ کردن لب بدون نیاز به استراحت و یا با داشتن یک دوره نقاهت کوتاه و به سرعت انجام می شود.

مزایای تزریق ژل های هیالورونیک اسید به لب
با تزریق ژل لب، بافت های لب بهبود یافته و شکل می گیرد. مزایای استفاده از ژل هیالورونیک اسید عبارتند از:
کنترل کردن حجم لب: مقدار ماده برای تزریق قابل کنترل است بنابراین پزشک می تواند حجم لب را کنترل کند.
درمان تدریجی و آهسته: برای رسیدن به نتیجه دلخواه، تزریق را می توان به صورت تدریجی و در چندین جلسه انجام داد.
سهولت در از بین بردن و رفع برآمدگی ها: هر نوع برجستگی و برآمدگی که براثر حرکت لب ها در پوست ایجاد می شود، به راحتی از بین می رود.
کبودی کمتر: نسبت به سایر ژل ها، کبودی و تورم کمتری دارند.
ماندگاری طولانی نتایج:نتایج دوام زیادی دارند اما دائمی نیستند.
احتمال بروز واکنش های آلرژیک بسیاری کم است: به علت اینکه هیالورونیک اسید از موادی ساخته شده اند که مشابه آن در بدن نیز یافت می شود، احتمال بروز واکنش های آلرژیک بسیار کم است اما اگر به داروی لیدوکائین حساسیت دارید موضوع را با پزشک در میان بگذارید.

تزریق چربی به لب

قبل از تزریق، ابتدا باید چربی طی فرآیند لیپوساکشن از قسمت دیگری از بدن برداشته می شود، به همین علت روند تزریق چربی نسبت به تزریق ژل زمان بیشتری نیاز دارد. بافت های چربی از قسمت هایی از بدن از جمله ران و شکم برداشته و به لب تزریق می شود. این روش می تواند نتایج دائمی به دست دهد. لیفت لب و پروتز سیلیکون روش های دیگر بزرگ و برجسته کردن لب هستند؛ اما به علت اینکه احتمال بروز عوارض جانبی و تغییر نتیجه در این روشها زیاد است، امروزه از آن ها کمتر استفاده می شود.

دوره بهبود تزریق ژل و چربی به لب
بعد از درمان کمی درد و کبودی وجود خواهد داشت:
دوره بهبودی معمولاً به مدت یک روز است، با این حال ممکن است کبودی، تورم و درد تا یک هفته ادامه داشته باشد. در موارد نادر، هیالورونیک اسید ممکن است باعث بروز واکنش خفیف تا متوسطی در محل تزریق شود که معمولاً بعد از گذشت 1 تا 2 هفته فروکش می کند.
در طول دوره بهبودی نباید ایبوپروفن و یا آسپیرین مصرف کنید: خودداری از مصرف NSAID ها (داروهای ضد التهابی غیراستروئیدی، آسپیرین و یا ایبوپروفن) به شدت توصیه می شود، زیرا این داروها می توانند احتمال کبودی را افزایش دهند.
هر چند که دوره ی بهبودی بسته به نوع روشی که برای اصلاح و تقویت لب آز آن استفاده می شود، در افراد مختلف متفاوت است اما بیشتر بیماران بدون نیاز به سپری کردن دوره ی بهبودی و یا داشتن دوره ی بهبودی کوتاه می توانند فعالیت های روزمره خود را دوباره از سر گیرند:
تزریق چربی: دوره نقاهت بسیار کوتاه (بین 2 تا 3 روز)
تزریق ژل: بدون نیاز به دوره نقاهت (بهبودی)

درد پس از تزریق ژل و چربی به لب
تزریق چربی:
با حداقل میزان درد، اما برای تسکین ناراحتی و درد جزئی که ممکن است اتفاق بیفتد، استفاده از مسکن های بدون نسخه توصیه می شود.
تزریق ژل: بدون احساس درد و یا درد اندکی وجود دارد.

عوارض پس از تزریق ژل و چربی به لب
اگر چه با انتخاب روش صحیح تزریق ژل، میتوان از بروز اکثر عوارض جزئی و کوچک جلوگیری کرد؛ اما حتی اگر تزریق توسط با تجربه ترین فرد نیز انجام شود می تواند باعث بروز کمی کبودی و تورم شود. بروز این عوارض ممکن است باعث خجالت فرد در اجتماع شود.

مراقبت های پس از تزریق ژل و چربی به لب
-پس از تزریق برای کاهش درد و ناراحتی و تورم استفاده از تجهیزات طبی سرد توصیه می شود اما نباید هیچ فشاری بر قسمت مورد درمان وارد گردد
-استفاده از رژ لب و یا محصولات مشابه دیگر بلافاصله پس از تزریق توصیه نمی شود.

جای زخم در تزریق ژل و چربی به لب چگونه است؟
-تزریق چربی بدون آثار زخم
-تزریق ژل بدون آثار زخم

نتایج بزرگ و برجسته کردن لب بدون جراحی با تزریق ژل و چربی
نتایح تزریق را معمولا بلافاصله پس از آن مشاهده خواهید کرد. پس از التیام، لب ها کاملاً طبیعی به نظر می رسند.
ظاهری جوان تر: بزرگ کردن لب موجب رفع چین و چروک پوست می شود و به لب ها ظاهری پرتر و برجسته تر می بخشد. بنابراین فرد جوانتر به نظر خواهد رسید.
رفع خطوط ریز و چین و چروک پوست: پس از انجام عمل بزرگ کردن لب، با قطور شدن لب که کاملاً هم طبیعی به نظر می رسد، بیمار می تواند از لب های پر و برجسته خود لذت ببرد. همچنین فرد می تواند اعتماد به نفس خود را دوباره به دست آورد.
اصلاح افتادگی و شل شدگی پوست: بالا رفتن سن معمولاً موجب می شود که پوست اطراف دهان شل و افتاده شود. عمل بزرگ کردن لب به پوست لب و اطراف آن شادابی و لطافت می بخشد.
در صورت رضایت از فرم و نتیجه بزرگ و برجسته شدن لبهای خود، می توانید پروتز لب که روش ماندگارتری است را انجام دهید.

هزینه برجسته و بزرگ کردن لب بدون جراحی با تزریق ژل و چربی
هزینه بزرگ کردن لب با توجه به موارد زیر متفاوت است:
-نوع و روش مورداستفاده
-تجربه پزشک
-محل زندگی شما
معمولاً قیمت ژل ها نسبت به تعداد سرنگ تزریق شده برآورد می شود. هزینه تزریق به میزان مواد استفاده شده بستگی دارد. در اکثر موارد به بیش از یک یا دو سرنگ نیاز است.

سؤالات رایج درباره تزریق ژل و چربی به لب
فرآیند بزرگ و برجسته کردن لب بدون جراحی (با تزریق ژل و چربی) چقدر زمان می برد؟

درحالی که تزریق ژل تنها در طی چند دقیقه انجام می شود، تزریق چربی، لیفت لب و یا پروتز به منظور جراحی زیبایی لب،برای تکمیل شدن به بیش از یک ساعت زمان نیاز دارند.
نتایج بزرگ و برجسته کردن لب بدون جراحی (با تزریق ژل و چربی) تا چه مدت دوام دارد؟
بزرگ کردن از طریق تزریق چربی دوام طولانی دارد؛ اما به علت اینکه بخشی از چربی های تزریق شده جذب بدن می شوند، ممکن است که به درمان های دیگر نیز نیاز داشته باشید. نتایج اصلاح و بزرگ و برجسته کردن لب با تزریق ژل هیالورونیک تقریباً 6 ماه ماندگاری دارد؛ اما لیفت و کاشت پروتز دوام همیشگی را به شما عرضه می کند.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
آخرین ویرایش در چهارشنبه, 01 شهریور 1396 10:29
مد کلینیک

بهترین مقالات در حوزه جراحی زیبایی ,زیبایی پزشکی,بهداشت و زیبایی,دانستنی های زیبایی ,ترفند های زیبایی ,روش های لاغری,نگهداری از پوست,روش های کاشت مو,لیپوماتیک,لیپوفیز,پیکر تراشی,بالون معده,خواص میوه و سبزیجات,لاغری موضعی,رژیم غذایی,انواع ماسک و لسیون,کاهش وزن,پروتز سینه و باسن,فیلم جراحی زیبایی,فیلم عمل لیپوماتیک,ویدیو پروتز سینه,تزریق ژل و بوتاکس,تزریق چربی,جوانسازی پوستمو,لیپوماتیک,لیپوفیز,پیکر تراشی,بالون معده,خواص میوه و سبزیجات,لاغری موضعی,رژیم غذایی,انواع ماسک و لسیون,کاهش وزن,پروتز سینه و باسن,فیلم جراحی زیبایی,فیلم عمل لیپوماتیک,ویدیو پروتز سینه,تزریق ژل و بوتاکس,تزریق چربی,جوانسازی پوست را از ما بخواهید.

www.modclinic.ir

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.